Kasy i drukarki fiskalne / Serwis

W ofercie posiadamy kasy i drukarki fiskalne takich producentów jak:

ELZAB    NOVITUS    POSNET    FAWAG    ELCOM    EMAR    INNOVA

Wdrożenia, przeglądy okresowe i wsparcie serwisowe.

Potrzebujesz wsparcia? Nasz dział serwisowy jest do Twojej dyspozycji pod numerami telefonów:

34 358 42 14
609 47 80 70

Serwis jest czynny od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00

Potrzebujesz programu i sprzętu do gastronomi? Polecamy oprogramowanie chmurowe STORYOUS

Słownik pojęć fiskalnych:

  • Fiskalizacja – jednorazowe i nieodwracalne przełączenie kasy w tryb rejestracji obrotów i podatków w pamięci fiskalnej. Powoduje zapis numeru NIP podatnika który jest niezmienny podczas całego życia kasy. Zmiana NIP podatnika wymaga wymiany tzw. modułu fiskalnego.

  • Moduł fiskalny – pamięć elektroniczna kasy zainstalowana w obudowie kasy i zalana żywicą zabezpieczającą przed ingerencją z zewnątrz. Zapewnia zapis min. 1830 raportów dobowych. Możliwa jest wymiana takiej pamięci po jej zapełnieniu lub zmianie NIP podatnika. Wymianę wykonuje serwis fabryczny producenta. Koszt wymiany w granicach 650,00 – 1100,00 netto w zależności od modelu kasy.

  • Kopia elektroniczna – nośnik pamięci (karta SD, microSD, lub moduł kopii) na którym zapisywana jest kopia dokumentów emitowanych przez kasę fiskalną w czasie jej życia. Kopia ta zabezpieczona jest przed nieuprawnioną edycją przez zapis sumy kontrolnej w pamięci kasy. Niezgodność zapisów na karcie i w pamięci powoduje zablokowanie takiej karty i konieczność jej wymiany z zarejestrowaniem tego faktu w pamięci kasy.